17. 9. 2019 | Společnost

Zlatá Loď podpořila Nadační fond Kometa

aneb Pověste ho vejš, ať se nehoupá...

header image

Bez oslavných fanfár a červeného koberce. Stejně tak bez utažených bruslí a zrcadlící se ledové plochy. Naopak v přátelské atmosféře přijemného prostředí restaurace Zlatá Loď proběhlo “umístění” vydraženého obrazu brněnské Komety a to za účasti kapitána extraligového týmu Martina Zaťoviče a dlouholeté opory “modrobílé šlechty” Honzy Hrušky.

Obraz vydražila pro podporu nadačního Fondu Komety oblíbená brněnská restaurace Zlatá Loď, místo kde čepují to nejlepší Starobrno v Brně. Pokud tedy máte zájem si obraz prohlédnout, zastavte se ve Zlaté Lodi na náměstí Svobody a ihned při vstupu po pravé straně můžete spatřit tento modrý skvost. V případě, že se s obrazem vyfotíte a umístíte svoji fotku na instagramu s hashtagem #zlatalodfandikomete, tak se můžete dostat do slosování o voucher v hodnotě 500,-kč právě v restauraci Zlatá Loď. Výherce vylosujeme ve čtvrtek 31. Října 2019.

Obraz je specifický tím, že je vlastnoručně podepsán všemi hráči A-týmu a byl vydražen na charitativní akci Kometa Golf Challenge, která se každoročně koná v Jinačovicích v resortu Kaskáda. Celkový výtěžek z této akce je následně využit na podporu Nadačního fondu Kometa, který pomáhá dětem s poruchou autistického spektra.

Golfový turnaj má charitativní podtext, výtěžek putuje na Nadační fond Kometa. Činnost této organizace přiblížila Lenka Staníčková – speciální pedagog NF Kometa. „V současnosti podporujeme přibližně 130 rodin, což je za naši pětiletou činnost hezké číslo. Aktuálně pořádáme prodloužený víkendový pobyt pro rodiny s dětmi na Vysočině, který je koncipován jako zábavně vzdělávací akce pro děti s autismem a jejich sourozence. Díky přítomnosti proškolených asistentů je i pro rodiče pobyt částečně oddechový.”

Golf má pro brněnskou Kometu dlouhodobou tradici. Hráči se vždy sejdou s partnery a společně podpoří dobrou věc. Ať už turnajem nebo dražbou zajímavých komeťáckých artefaktů. „Za Nadační fond Kometa jsme velmi rádi, že golf má dlouholetou tradici. Díky finančním prostředkům se můžeme stále rozvíjet a reagovat na aktuální potřeby rodin, respektive našich klientů. V současnosti jsme rozšířili nabídku volnočasových aktivit pro děti. Jde například o kurzy plavaní, bruslení, hiporehabilitace a nadále pokračujeme i terapiemi – muzikoterapie, arteterapie a tak dále,“ dodává Lenka Staníčková z NF Kometa.


Léto a prázdniny končí, ale startuje nový kulinární projekt! Dovolená za námi, ale čeká nás setkávání s přáteli nad podzimními dobrotami! Spouštíme 100 chutí Brna!