Pivovarská restaurace na Mendelově náměstí doplňuje kvalitní, rozmanitou kuchyni o tradiční moravské pivo Starobrno. Budova sousedí s pivovarem již pěknou řádku let, konkrétně od roku 1997. Pivo tu najdete nejen na čepu, ale i v samotných pokrmech! Zkuste třeba netradiční twist na známou italskou pochoutku s piškoty a mascarpone – beeramisu.
Klenoty české kuchyně, jako jsou řízek s bramborem nebo pečená vepřová žebírka doplňují mezinárodně oblíbené burgery a steaky. Stálý jídelní lístek funguje společně s nabídkou obědového menu, která vás každý týden překvapí něčím novým.
Těšit se můžete i na tematické akce jako jsou pivní slavnosti Septemberfest nebo řecký či italský týden.
Kromě piva i špičkové gastronomie zde hosté dostanou i něco navíc: zážitky, které si z jiných restaurací běžně neodnášejí. Například interiér restaurace byl zrekonstruován podle návrhu známého architekta Igora Valachoviče. Dominant je zde několik: už na první pohled návštěvníky ohromí tři pětimetrové lustry, složené z několika úrovní pivních lahví – na každém je jich 350. V prostoru dále okamžitě upoutá i patnáct metrů dlouhý výčep s šestnácti kohouty a další raritou – chlazením pivních sklenic pro čepování. V interiéru zaujme i skleněné pivní hospodářství s tanky, kam mohou hosté nejen nahlížet, ale v některých případech do něj i vstupovat. Pivní sommeliér může hostům pivo nejen doporučit a poradit, k jakému jídlu se hodí, ale také o všem kolem piva povykládat
a ukázat, jak se ošetřuje, čepuje a skladuje.
Restaurace má kapacitu 286 míst, na nově rekonstruovanou terasu, největší na Moravě, se vejde přes 350 hostů. Součástí objektu je i Starobrno Pivnice, která se v novém kabátě představila v roce 2013.
O pivovaru Starobrno
Brnu udělil Václav I. právo várečné v roce 1243. Moderní průmyslový pivovar v ulici Hlinky nedaleko Mendlova náměstí se začal budovat roku 1872. Postavit ho nechali majitelé nedalekého klášterního pivovaru Josef Mandel a Hermann Hayek.
Ve třicátých letech minulého století byl největší na celé Moravě. Za druhé světové války ho poškodilo bombardování, hned po válce došlo na znárodnění prezidentským dekretem. Malé investice do rozvoje vedly až k žalostnému stavu, ze kterého se pivovar dostal až po konci komunistického režimu. Prošel modernizací, od roku 2003 je členem pivovarské skupiny Heineken.
V roce 2020 rozšířil nabídku o řadu Craft Beer, která přináší pokus o produkci piv moderních pivních stylů.
Objednat lze exkurzi s degustací přímo v ležáckém sklepě pivovaru. V Pivovarské restauraci najdete plnou nabídku piv, k dispozici je i velká letní zahrádka. V pivovaru sídlí i pivovarská prodejna. Šalina PUB je upravenou pivní tramvají s výčepem, se kterou lze absolvovat některou z pořádaných jízd nebo si ji samostatně objednat. Pivovar pivo plní do sudů, skleněných a PET lahví.