21. 2. 2024 | Gastronomie

Gastrokalendář 2024: Cesta po chuťových dobrodružstvích!

Vítejte u gastronomického putování, které jsme připravili pro milovníky dobrého jídla a nezapomenutelných zážitků!

header image

Restaurace Zlatá loď, koncepty Charlies a Potrefená Husa mají pro vás připravený jedinečný gastrokalendář, který vás provede celým rokem plným chuťových lahůdek a inspirace. Na každý měsíc jsme pro vás připravili jedno gastronomické téma, jenž vás zavede do světa jedinečných chutí, tradic a kulinářských pokladů. Připravte se na dobrodružství, která vaše chuťové pohárky rozhodně nebudou chtít opustit! Ale pozor, každá akce trvá vždy v omezeném časovém úseku, tak bedlivě sledujte naše webové stránky a sociální sítě.

Lednová kulinářská tradice: Začneme lednovým měsícem, kdy se vydáme na exkursi plnou horkých gulášů, aromatických teplých nápojů a kořeněných žebírek, která nás zahřejí v chladných zimních dnech.

Únor: Romantická cesta lásky k jídlu: V únoru se věnujeme spojení mezi jídlem a láskou. Připravte se na večery plné vášnivých chutí a lákavých dezertů, které rozproudí krev v žilách i na talíři. K dobrému jídlu patří neodmyslitelně dobrý steak a poctivý řízek.

Březen: Jarní oslavy mladého masa a zeleniny o Velikonocích: S příchodem jara slavíme obnovu života a oslavujeme mladé maso, bylinky a zeleninu. Dejte si pořádnou dávku vitamínů a objevte nové chuťové kombinace plné svěžesti a energie.

Duben: Festival burgerů a kachen: Duben patří burgerům a mladým kachnám! Těšte se na festival kombinací burgerů, který vás zavede na místa plných chutí a vůní.

Květen: Chřestová kuchařka: Květnový měsíc nám přináší chřestovou kuchařku plnou aromatických bylinek, chřestových variací a jemných esencí, které okouzlí nejen chuťové buňky, ale i oči.

Červen: Sýry a burgery: S příchodem léta se vydáme na grilování a degustaci sýrů.  Nachystejte se na burgery, sýrové speciality a lahodné saláty, které budou perfektním doplňkem k slunným dnům a teplým večerům.

Červenec: Festival steakové kuchyně: V červenci se podíváme na steaky a žebra  z celého světa. Připravte se na dobrodružství plné pikantních omáček, aromatických koření a neobvyklých ingrediencí, které vás zavedou do vzdálených koutů světa.

Srpen: Letní slavnosti: K srpnu patří lehká letní jídla, cestování a k němu vždy řízek! Těšte se na ryby, řízky, zeleninu a hodujte pod širým nebem se svými blízkými. Objevte nové recepty a chuťové kombinace, které udělají z vašeho setkání nezapomenutelný zážitek.

Září: Oslavy streetfoodu a vepřových kolen: V září oslavujeme kouzlo Streetfoodu! Očekávejte, že oblíbené pochoutky a dobroty budou kultovně lahodné a připomenou vám nezapomenutelné chvilky letního dobrodružství.

Říjen: Sklizeň a podzimní lahůdky: S příchodem podzimu se věnujeme sklizni a podzimním lahůdkám. Připravte se na dobrodružství plné dýní, hříbků, zvěřiny a dalších sezónních ingrediencí, které nás zahřejí v chladnějších dnech.

Listopad: Svatomartinská husa: V listopadu se vydáme ochutnat mladá Svatomartinská vína se kterými je spojená samozřejmě Svatomartinská husa se všemi svými variacemi. Těšte se na explozi chutí!

Prosinec: Tataráky: Rok zakončíme tradičními i netradičními tataráky plnými vůní a vánoční pohody, které budou korunovat váš gastronomický rok. 

Připojte se k nám na naší gastronomické cestě plné chutí, vůní a nezapomenutelných zážitků.