24. 9. 2019 | Noční život

Den Starobrna 2019 (Starobrno Fest)

aneb Kdo nepění, ten vypění...

header image

Také letos jsme se nejen pracovní formou zúčastnili oblíbené akce – Den Starobrna. Je všeobecně známo, že k dobrému pivu je potřeba i dostatečná nabídka chutného a kvalitního jídla. O gastro prezentaci a výběr pochutin se postaral šéfkuchař100Chutí Catering“ Pavel Sotolář a o technickou část cateringu Petr Barták. O tom, že svoji práci na Dni Starobrna 2019 a také v jeho VIP prostorech zvládli znamenitě svědčí pochvalné hodnocení a pozitivní reakce nejen ze strany  zástupců Starobrna, ale také spokojených a nasycených návštěvníků. Novinkou letošního roku bylo představení nového nefiltrovaného ležáku, uvařeného právě k této příležitosti. Přijela také skupina Chinaski, nechyběly soutěže, pivní škola a exkurze – to vše a ještě mnohem více si návštěvníci letos užili bez vstupného.

Zahájení dne bylo netradiční. Ke Dni Starobrna si totiž pivovar připravil speciální pivo s originálním příběhem. Jde o nefiltrovaný ležák, jehož recepturu připravila Zdeňka Lukášková, vítězka výzvy domácím pivovarníkům, které pivovar před časem oslovil. Hlavní cenou soutěže pro domácí pivovarníky byla právě příležitost uvařit po konzultaci se zaměstnanci ležák přímo v pivovaru a představit ho široké veřejnosti právě na Dni Starobrna, kde byly  sudy slavnostně naraženy. Návštěvníci tak Nefiltrovaný ležák ke Dni Starobrna na místě ochutnali.

Pivovar letos mimo jiné lákal návštěvníky na velmi kvalitní kulturní program, přesněji  koncerty, které se konaly na hlavním pódiu. Velký úspěch u diváků mělo vystoupení skupiny Queenie, zahrál i Eddie Stoilow a další kapely či interpreti. Opravdovou lahůdku si návštěvníci užili navečer. Po delší době totiž do Brna zavítaly populární Chinaski.

Na Den Starobrna se však nechodí jen za hudbou. Pivovar i letos zájemce připravil exkurze do některých provozů pivovaru, aby na vlastní oči viděli, jak se oblíbené pivo vaří. Při této příležitosti návštěvníci shlédli i novou část trasy, která umožnila nakouknout také do ležáckých sklepů, v nichž pivo dokvašuje. Prohlídkou přítomné prováděli profesionální průvodci i zaměstnanci pivovaru. Po úspěchu z předchozích let Starobrno uspořádalo opět  Pivní školu s emeritním obchodním sládkem pivovaru Bohoušem Kandrnálem. Všichni zájemci se dozvěděli spoustu informací o surovinách, které jsou potřeba výrobě piva, jeho vaření, čepování i servírování. Nakonec si mohli i svůj škopek sami načepovat.

Pro všechny návštěvníky bylo připravené posezení a prostor pro relaxaci v Pivní zóně. Zájemci si také mohli zahrát soutěž Lovec piva, kdy se snažili dosáhnout co nejvyššího skóre při chytání světelných bodů na hrací desce v omezeném čase. Na ty nejúspěšnější čekaly  lákavé výhry – noc v Hotelu Anybody, kurzy vaření Fuego, poukazy na krmení krokodýlů, ochutnávka lanýžů nebo lekce hooverboardu (chození po vodě).

Fandové hokeje se jako každoročně dočkali přítomnosti kompletního A-týmu Komety, který všem zájemcům rozdal autogramy. A jako už tradičně také tento rok proběhl křest dresu pro novou extraligovou sezonu 2019/2020. Dres pokřtili zástupci pivovaru i HC Kometa samozřejmě starobrněnským pivem.


Léto a prázdniny končí, ale startuje nový kulinární projekt! Dovolená za námi, ale čeká nás setkávání s přáteli nad podzimními dobrotami! Spouštíme 100 chutí Brna!