2. 10. 2019 | Noční život

Bitva na Moravském poli

aneb další návrat Za Lužánky...

header image

Pište si do diářů – čtvrtek 10. října, celodenní dovolená! Brněnský fotbalový tým FC Zbrojovka Brno se totiž v tento den vrátí na legendární lužánecký stadion, kde se utká s prvoligovým týmem SK Sigma Olomouc. Čeká nás Bitva na Moravském poli!

Oba moravští soupeři se utkají dvakrát – v 17 hodin je na programu zápas legend, v 19 hodin pak přátelský duel „A“ týmů.

V bohatém čtvrtečním programu však nejde zdaleka jen o zápas prvních týmů a legend. „Vše zahájí přátelský zápas přípravek, týmů U11. A s velkou radostí a nadšením mohu prozradit už také to, že lužánecký trávník přivítá i mistrovské zápasy týmů U15 a U14 proti Baníku Ostrava. Věřím, že pro kluky i všechny lidi okolo to bude skvělý zážitek,“ zmínil Petr Švancara, bývalý fotbalový útočník FC Zbrojovka Brno další atraktivní položku v podobě bitvy dvou špičkových týmů z moravskoslezské žákovské ligy.

A stranou zájmu pochopitelně nezůstane ani samotný stadion. „Fanouškům nabídneme třeba prohlídku útrob stadionu, například šaten. A průvodci budou opravdu povolaní – hráči mistrovského týmu, který zde dobyl v roce 1978 titul. Budeme se snažit zajistit divákům co největší komfort, samozřejmě myslíme i na osvětlení, které nám zařídí firma Fox Agency. Jedná se konkrétně o šest reflektorů v osmimetrové výšce. O stánky s občerstvením, které budou rozmístěny po celém areálu stadionu a to včetně „gastrozážitkového“ rautu  ve VIP prostorech se postará catering tým 100Chutí. Žízeň uhasí pivovar Starobrno“ prozradil „Švanci“.

Jedním z magnetů bude pochopitelně i zápas legend, hraný na dvakrát třicet minut. „Oba zápasy budou pískat sudí, kteří už nepískají, třeba Radek Příhoda. Seznam hráčů, kteří na zápas legend dorazí, je opravdu široký. Zbrojovka tu bude mít průřez generacemi od dob titulu po současnost. Mistrovský tým budou přímo na trávníku zastupovat Hron, Jarůšek a Kopenec, současnost třeba Pavel ZavadilJanem Polákem. Účast přislíbil Libor Soldán, Patrik Siegl, Milan Pacanda, Marcel Cupák, Petr Křivánek, Martin Zbončák, Zdeněk Cihlář, Ríša Dostálek, Pavel Šustr, tahle jména zatím můžu potvrdit. Trenérem bude Karol Dobiaš, mistr Evropy z roku 1976. Sigmu povede John Uličný a v sestavě nebudou chybět Martin Vaniak, Radek Látal, Oldřich Machala, Tomáš Janotka, Martin Kotůlek a další,“ vyjmenovával Petr Švancara první várku jmen zúčastněných hráčů.

Říjnového svátku se nemůže dočkat také nejčerstvější posila Zbrojovky. „Bude to velká událost, lužánecký stadion je pro Zbrojováky posvátný a pro fanoušky lákavý. Už jsem zval všechny známé a moc se na to těším,“ říká ambasador Bitvy na Moravském poli Ondřej Vaněk.

Zbrojovka se po letech zase vrací tam, kde je doma. Bude u toho průřez hráčů Zbrojovky od titulu až po současnost. Dostat fotbal zpět na lužánecký stadion nebylo nic snadného a jsme moc rádi, že se nám to alespoň v této formě přátelského utkání podařilo,“ říká Petr Švancara, marketingový pracovník Zbrojovky, který Za Lužánkami s fotbalem začínal i končil. Před čtyřmi lety tu uspořádal velkolepou rozlučku, na kterou Zbrojovka nyní navazuje.


Do první vlny předprodeje bylo v tuto chvíli vypuštěno 15 tisíc vstupenek za jednotnou cenu 150 korun.